Photo image

Amorf

    Tabiatı ve doğal güzellikleri ile bilinen Türkiye’nin birçok yerinin inşaat alanları ile dolmasıyla, yeşillik olarak nitelendirilen alanların azaldığı görülmektedir. Bu doğrultuda gelecek adına insanları büyük tehlikeler bekliyor. Belirlenen uygulamalı fotoğraf projesinde vurgulanmak istenen geçmişe yönelik bir çözümleme ya da analiz değil, bugünü fotoğraflayarak geleceğe yönelik bir öngörünün vurgusudur.

Amorf kelimesi, biçimsiz ya da kendine ait yapısından ayrılmış anlamına gelir. Çekilen fotoğraflarda dijital manipülasyon tekniği uygulanarak sorunların gerçekçi bir şekilde çoğaltılmasıyla dikkat çekmesi amaçlandı. Yaklaşık 4 yıl önce başlayan projede, genellikle geniş açı lens ve Flycam (Drone) tercih edildi. Dijital ortamda tek kare üzerinden çoğaltılarak abartı yapılması ise anlatıyı ve mesajı güçlendirmek için tercih edilmiştir


    As many parts of Turkey, known for its nature and natural beauties, are filled with construction sites, it is seen that the areas defined as greenery are decreasing. In this direction, great dangers await people for the future. In the applied photography project, the emphasis is not on an analysis or analysis of the past, but on a foresight for the future by photographing the present.

The word amorphous means shapeless or detached from its own structure. It was aimed to draw attention by realistically reproducing the problems by applying digital manipulation technique to the photographs taken. Wide-angle lens and Flycam (Drone) were preferred in the project, which started about 4 years ago. Exaggeration by duplicating it over a single frame in the digital environment was preferred to strengthen the narrative and the message.